رولیک سازی و تولید رولیک

درباره آسیا رول صنعت

رولیک سازی

در این مقاله قصد داریم راجع به صنعت رولیک سازی صحبت کنیم و شما را با انواع رولیک ها آشنا کنیم ، با ما همراه باشید .

از تجهیزات پرکاربرد در صنایع مختلف نوار نقاله ها می باشند. که برای حمل و جابجایی انواع قطعات مورد استفاده قرار می گیرند. یک نوار نقاله از اجزای مختلفی مانند. :چهار چوب – تسمه -موتور – غلتک ها و…تشکیل شده است. این تجهیزات با پتانسیل جابجایی بالا و متنوع قادر به حمل انواع مختلفی از مواد میباشند.

رولیک یکی از مهم ترین قطعاتی که در نقاله ها و کانوایر مورد استفاده قرار می گیرد.شکل ظاهری رولیک استوانه ای میباشد که در طول و زیر تسمه نقاله جهت:

  • تحمل وزن تسمه نقاله
  • تحمل وزن بار و کالا
  • حرکت نوار نقاله و کاهش اصطکاک
  • حالت و جهت دهی به تسمه

استفاده میشوند.

ساختار رولیک ها :

قسمت بیرونی یا رویه که با تسمه اتصال دارد از انواع لوله های فولادی، آهنی ، استیل، آلومینیوم ، ریخته گری ، تفلون ،پلاستیکی ،اورتان و یا حتی از چوب تراشکاری شده ساخته میشوند.

داخل این قرقره ها یاتاقان های ضد اصطکاک و درپوش قرار دارند و مجموعه بر روی یک محور (شفت) سوار شده است.  یاقان و بلبرینگ ها با گریس بسیار مقاوم روان می شوند.

قسمت انتهایی و دو سر  شفت میتواند به صورت رزوه و یا به صورت چار گوش جهت اتصال به پایه رولیک ساخته میشوند. و از در پوش برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار، رطوبت و … به داخل آن استفاده میشود.

 

انواع رولیک :

 

پرسی:

در رولیک سازی این نوع از رولیک ها به صورتی ساخته می شوند که قسمت های بلبرینگ ،پوسته ،شافت،بلبرینگ و درپوش به صورت یک تکه و پرس است. بعد از خرابی به دلیل یک تکه بودن یک بار مصرف و  امکان تعویض و تعمیر قطعات داخلی آن نمی باشد.

تعویضی یا تعمیری:

هرزگرد هایی هستند که نسبت به نوع پرسی قیمت بیشتری دارند و در صورت خرابی هر یک از اجزای داخلی ان مانند(پوسته،شفت،بلبرینگ و …) تنها قطعه خراب شده تعویض می شود و نیاز به تعویض کل قطعه نیست.

دو نوع اصلی از قرقره ها وجود دارد که در انواع نقاله مورد استفاده قرار میگیرد.

رولیکهای رفت :

رولیکهای رفت که در رولیک سازی طرف باربر نوار را نگه می دارند (تحمل وزن بار و تسمه)

رولیکهای بازگشت :

در رولیک سازی رولیکهای بازگشت که طرف خالی نوار را نگه میدارند (تحمل وزن تسمه)

درباره ما :
تولید کننده انواع رولیک صنعتی, رولیک تعویضی, رولیک معمولی, رولیک جوشی, رولیک ضربه گیر, رولیک مخروطی, غلطک نوار نقاله, پایه رولیک, فروش رولیک صنعتی, غلطک نوار نقاله, قیمت رولیک معمولی, رولیک غلطک مخروطی, فروش رولیک ضربه گیر, قیمت رولیک تعویضی, … میباشد برای تماس با کارشناسان ما و دریافت مشاوره کلیک کنید.

 

 

 

3 دیدگاه برای “رولیک سازی و تولید رولیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.